Divadelný festival KASIOPEAFEST 2015

Ochotnícky divadelný festival KASIOPEAFEST 2015. 17 – 19. júla v areáli kaštieľa Budmerice.

 

Univerzitné divadlo The-a(r)t-re: Ray Cooney – Všetko najlepšie!

Réžia: Nicol Vargová

Hrajú: Tomáš Kramár, Katarína Čellárová, Lucia Nagyová, Róbert Švec, Katarína Kanisová, Silvia Pipíšková, Anna Reptová, Michal Pavlov, Róbert Dinis

Hlavná dejová línia sa točí okolo chlapíka, ktorý si cestou z práce v deň jeho narodenín omylom vymenil v autobuse kufrík s iným pasažierom. Problém nastal, keď v ňom objavil neskutočné množstvo peňazí, ktoré predchádzajúci majiteľ určite nezískal legálnou cestou. Únik za lepším životom v zahraničí mu celý čas budú kaziť jeho priatelia, polícia, taxikár i vlastná manželka…

Komédia, 100 minút, od 15 rokov

 

DS LUNETRDLO: J. Janíček – Zmätok na Klinike u Túlavého bernardína

Réžia: J. Janíček

Hrajú: Jaroslav a Jakub Janíček, Boris Bartík, Roman Eliška Adamčiaková, Maťka Hošalová, Monika Hubová, Betka Kráľová, Stanka Mojšová

Autorský počin z dielne J. Janíček zavedie do prostredia, ktoré je v dnešnej dobe ostro sledované nielen zainteresovanými, ale aj širokou verejnosťou – zdravotníctva. Situačná komédia so všetkým, čo k tomu patrí.

Komédia, 70 minút, od 15 rokov

 

Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea: Lukáš Brutovský – Talenty

Réžia: Jakub Janíček

Hrajú: Jakub Janíček, Iveta Kloptová, Rastislav Moravčík, Jana Jellušová, Jozef Mišák, Alžbeta Jacková, Jana Horváthová.

Divadelná hra Talenty sa odohráva na generálke a v zákulisí talentovej reality šou, kde sa divákovi naskytá tragikomický obraz nás, ľudí ovládaných sebestrednosťou, honbou za úspechom a snahou „zažiariť“ za každú cenu. Inscenácia predstavuje panoptikum súťažiacich, ktorí povýšili sebapresadenie nad všetky ľudské hodnoty a v hraničných situáciách odhaľujú.

Komédia, 60 minút, od 6 rokov

 

Divadlo Zelienka: Ladislav Nádaši Jégé – Komédia na šnúrke

Réžia:  Monika Tatarková

Hrajú: Lucia Hazuchová, Milan Krnáč, Petronela Čábyová, Žofia Mičianová, Filip Snoha, Michal Pavlenda, Daniel Detto, Monika Krnáčová, Martin Lofaj

Človek nikdy nebol slobodná bytosť. Nechávame sa vodiť na šnúrkach ako marionety. Život nám však ponúka jednu vec – nožnice……čo takto prestrihnúť šnúrky.  Zamotajte sa do večného kruhu lásky, peňazí, túžby a morálky.

Komédia, 90 minút, od 15 rokov

 

Ľubeľské ochotnícke divadlo K. O. Urbana: : Zdeněk Podskalský – Návšteva mladej dámy

Réžia: Lucia Kanderová

Hrajú: Lucia Kanderová, Erik Gemzický

Návšteva mladej dámy je ako život samotný. Človek je napätý z očakávania, čo prinesie, môže sa sklamať, ale môže byť aj šťastný, môže byť prekvapený, ale časom sa môže aj nudiť. Inscenácia prináša pohľad  do tajov tak zvláštneho javu, akým je láska medzi mužom a ženou. Šesť obrazov, šesť stretnutí a rozchodov. Taká je Návšteva mladej dámy.

Komédia, 60 minút, od 15 rokov

Divadielko na osmičke: Henrich Fačkovec – Deň v živote (Správa o chuti do jedla a života)

Réžia:  Dušan Neubauer

Hrajú: Henrich Fačkovec, Matúš Papšo, Denisa Szabová a Michaela Némethová

„Deň v živote“ je smutno-smiešny naivný príbeh o tom čo život prináša a najmä neprináša. Láska, alkohol, stereotyp… a karty zrazu zamieša neplánované tehotenstvo prinášajúce nevídané okolnosti… Aj o tom je táto hra.

Komédia, 45 minút, od 15 rokov

 

No Haló!: Marc Camoletti – Tri letušky v Paríži

Réžia: kolektív No Haló!

Hrajú: Juraj Berezňák, Adam Jakubička, Lenka Košibová, Marína Hanušovská, Martinka Stolárová, Hana Berezňáková        

Bláznivá komédia o parížskom milovníkovi žien- Thomasovi. Dámy, ktoré si Thomas vyberá za svoje partnerky sú výlučne letušky. Vďaka presnému letovému poriadku sa teda jeho tri „snúbenice“ nikdy nestretli a navzájom o sebe ani netušia. Ale lietadlá lietajú čoraz rýchlejšie a to Thomasa privádza do nečakaných situácií.

Komédia, 80 minút, od 15 rokov

 

Divadlo Zelienka: Ľudová rozprávka – Zázračné zrkadlo

Réžia:  Milan Krnáč

Hrajú: kolektív Zelienka

Existujú dvaja čarodejníci, ktorí cez zázračné zrkadlo pozerajú na náš svet a zisťujú, kde a komu treba pomôcť. Lenže aj oni môžu byť omylní a jedna ich nevinná hádka dokáže zmeniť život v celom kráľovstve  a možno aj mimo.

Rozprávka, 60 minút, od 3 rokov

 

Divadlo Kasiopea: Jozef Krasula – Tri Prasiatka

Réžia: Marcel Olša

Hrajú: Natália Fialová, Marianna Ondrisová, Lucia Somorovská, Svetoslav Peško, Anna Olšová

Klasická rozprávka Jamesa Orcharda Halliwella prepísaná slovenským autorom. Kasiopea posunula túto detskú rozprávku na úroveň komédie, no jej čaro sa zachovala. Predstavenie je plné piesní.

Rozprávka, 60 minút, od 3 rokov

Divadlo VaDiDlo Lozorno: Stephen Leacock – Ako sme slávili sviatok matiek

Réžia:  Dušan Poliščák

Hrajú: Helena Straková, Ľuboš Tvrdoň, Marta Jánošová, Katarína Straková, Nikoleta Ribánszka, Irena Mikletičová

Zo všetkých výmyslov poslednej doby považujem za najlepší nápad sláviť každý rok Sviatok matiek.

Neprekvapuje ma, že myšlienka Sviatku matiek, ktorá pripadá na deň desiateho mája, sa ujala najmä

vo veľkých rodinách, ako je tá naša. A tak sme sa rozhodli, že ho náležite oslávime…

Komédia, 30 minút, pre všetkých
Divadlo na zastávke: Miroslav Horníček – Dvaja muži v šachu

Réžia:  Katarína Heráková

Hrajú: Barbara Horváthová, Mária Urbanová, Filip Salus, Pavol Vrabec

Dvaja muži v šachu, je konverzačnou komédiou českého komika Miroslava Horníčka. Dej hry sa odohráva v slnečnom  Taliansku, v malej maštali, kde proti sebe bojujú zbraňami a slovom, šľachtici a dôstojníci, Marcelo a Giacomo. Ale tá pravá vojna sa odohráva v  hlavách žien, ktoré sa snažia našich šľachticov získať za manželov. Kto nakoniec vyhrá odvekú vojnu?

Komédia, 70 minút, od 12 rokov

 

ZO FSS OBSTRLÉZE: Darina Kontárová – Ako baba Flečnerka mrkvou zachránila mesto Bozin

Réžia: Darina Kontárová

Hrajú: kolektív OBSTRLÉZE

Dej sa odohráva v r. 1663 o šiestej hodine ráno. Bozinskí drábi sa utiahli do šenku, vinohradníci zvážajú úrodu, rinek sa zapĺňa trhovníčkami so zeleninou. Jedna z nich baba Flečnerka spozoruje , že sa blížia Turci. Rýchlo zatvára bránu a do závesov zastrkuje svoju veľkú mrkvu, ktorou nahrádza chýbajúce kolíky-Hradné múry a mrkva a ozbrojená stráž zabránili Turkom vtrhnúť do mesta.

Hudobno-činoherná komédia, 45 minút, pre všetkých

 

OZ Mokraď: Zuzana Hýllová – V dobrom aj v zlom

Réžia: Elena Lennerová

Hrajú: Zuzana Hýllová, Róbert Odler, Daniel Kuchta

Krásna, bystrá, tvrdohlavá, cieľavedomá, sebestačná, silná, trošku drzá, priebojná. Taká je Katka, manželka vplyvného Petruccia. Hoci svojho muža miluje, zo všetkých síl sa snaží, aby si to nikto nevšimol. Nenechá si ujsť žiadnu príležitosť, aby ho mohla čímsi provokovať. Ich vzájomné spolužitie je ako plavba na rozbúrenom mori. Petrucciov blízky priateľ Hamlet je našťastie vždy nablízku, aby všetko urovnal, poprípade ešte viac zamotal. Nakoniec úsmevného príbehu sa však ukáže, že láska Katky a Petruccia pretrvá v chorobe i v chudobe.

Komédia, 40 minút, od 12 rokov

 

Divadlo Mladosť: Rozprávky z Nadlaku (Divadlo z Rumunska)

PREKVAPENIE

Družobné mesto obce Budmerice Nadlak z Rumunska má divadelníkov, ktorí odohrajú svoje divadelné predstavenie na doskách v budmerickom kaštieli.

 

Vrbovskí víťazi: hudobný koncert

Hudobno-pracovná skupina z Vrbového hrá na nevšedné hudobné nástroje.

 

Karpatské chrbáty: hudobný koncert

Slovenská rocková alternatívna hudobná skupina pochádzajúca z Vrbového.

Typická je svojim humorným a recestickým vystupovaním, ktoré stelesňuje hlavne jej spoluzakladateľ a frontman Braňo Jobus.

 

ROPEKUTA: hudobný koncert

Budmerické blues v podaní umelcov Petra Tarkaya a Romana Kuchtu v spojení hudobných nástrojov – fúkacia harmonika a klavír.

, ,