Biela noc

Vizuálny festival súčasného umenia trhal rekordy návštevnosti v Bratislave a najnovšie putuje do niekoľkých miest nášho regiónu. Vybrané umelecké diela slovenských umelcov z Bielej noci budú môcť na prelome októbra a novembra vidieť aj návštevníci v Stupave, Senci a Budmericiach.

Prvú novembrovú sobotu, 4. 11. o 18:30 historický kaštieľ v Budmericiach a jeho výnimočnú architektúru umocní umelecké zoskupenie BN Label nasvietením fasády. Spolu s anglickým parkom plným starých stromov bude miesto pôsobiť na divákov magickým dojmom.

Vybrané diela Bielej noci sa do rôznych miest v bratislavskom regióne dostanú vďaka spoluorganizátorovi akcie, ktorým je už tretí rok Bratislavský samosprávny kraj. „Bratislavský kraj s hlavným mestom je nádherný región, má veľa dominánt, ktoré je však potrebné zatraktívniť, aby sem prilákali ľudí a aby sa sem tí ľudia aj vracali. Práve projekt Biela noc to dokázal tým, že ukazuje nielen vizuálne umenie netradičnou formou, ale zároveň návštevníkov aj turistov prevedie po meste a kraji,“ hovorí predseda BSK Pavol Frešo. Dodáva, že do Budmeríc bude zabezpečená aj autobusová preprava Malokarpatský expresom, čo je turistický projekt na podporu cestovného ruchu do Malých Karpát.

zdroj: bratislavskenoviny.sk

viac na: www.region-bsk.sk