TrnavaTour

Slovenský pohár mužov a juniorov na ceste bude druhý júnový víkend pokračovať v okolí Trnavy etapovými pretekmi TrnavaTour. Trojdňové podujatie pre elitné kategórie jazdcov bude trvať od 8. do 10. júna. Podobné preteky krížiace cesty v tomto regióne si ešte mnohí zo súčasných jazdcov a trénerov pamätajú ako „Hlas ľudu.“ Podujatie odštartuje v piatok 8. júna o 11.30 h časovkou na Malženickej ceste so štartom a cieľom na úrovni trnavského letiska. Od 10. do 14. hodiny bude táto cesta kvôli bezpečnosti jazdcov úplne uzavretá.

V sobotu sa centrom pretekov so štartom i cieľom stanú Jaslovské Bohunice. Okruh Jaslovské Bohunice – Paderovce – Dechtice – Naháč – Horné a Dolné Dubové – Špačince a späť pôjdu cyklisti celkovo trikrát, čo tvorí spolu 126 km.

Aj v nedeľu čakajú cyklistov okruhy, tentokrát so štartom v Dubovej pri Modre. Trať z Dubovej pri Modre cez Modru Královú, Budmerice, Borovú, Dlhú, Košolnú, Dolné Orešany, Doľany, Častú, hrad Červený Kameň, Pílu, Dubová pri Modre pôjdu cyklisti dvaapolkrát. V treťom okruhu na odbočke v Budmericiach prejdú smerom na Jablonec a Cífer. V Cíferi zamieria do Trnavy, kde po Bratislavskej, Steinerovej, Zelenečskej, Dohnányho a Hospodárskej ulici prídu až do cieľa na Študentskej pred SOŠD. Celkovo prejdú v nedeľu 120 km. Počas tohto podujatia bude Študentská ulica od 8.00 do 16.00 hod. uzavretá.

zdroj: www.trnava.sk

, ,