Koho poslať na hrad?

Desatoro pre dobrý výber kandidáta na prezidenta:

  1. Nešír nenávisť. Zachovaj ľudskú dôstojnosť a úctu ku všetkým vrátane kandidátov, ktorí ti nie sú sympatickí.
  2. Hľadaj pokoj. Pokoj v krízových situáciách nezatemní mozog, ktorý by si mal/a využiť pre dobrú voľbu.
  3. Usporiadaj si svoje vlastné hodnoty do rebríčka. Nie formálne, skutočne. To, komu dáš podporu svojim hlasom ukáže ako tvoj rebríček hodnôt naozaj vyzerá.
  4. Osloboď svoju voľbu a hlasuj podľa seba. Dnes ťa klamú prieskumy, reklama na internete a peniaze bohatých.
  5. Priama voľba prezidenta je dar. Nepolitikárči! Nevoľ „víťaza“, voľ si naozaj svojho zástupcu, ktorého názory sú ti najbližšie.
  6. Sito č. 1 na kandidátov: Ak niekto ani slovne nezastáva tvoje kľúčové hodnoty, ale presadzuje opak nemôžeš čakať, že sa ako prezident zmení. Nevoľ ho.
  7. Sito č. 2 Nenaleť na schizofréniu či klamstvo. Nech ťa neuspokojí tvrdenie, že kandidát je „osobne“ za tvoje hodnoty, ale ako „prezident“ odmieta presadzovať tvoje hodnoty.
  8. Sito č. 3 na kandidátov: Zváž slová a zváž aj skutky. Zváž minulosť aj budúcnosť.
  9. Zvoľ dlhodobo udržateľnú stratégiu. Voľba tebe najbližšieho kandidáta má význam aj prípade neúspechu, lebo ukazuje politickým stranám, koľko Vás je a spôsobuje to, že si kandidáti, ktorí postúpili do druhého kola snažia získať skupinu s tvojimi názormi. Prezident môže byť len jeden, ale politikov viac. Hlasom dáš odpoveď neúspešným kandidátom, že v budúcnosti je o ich hodnoty záujem.
  10. Sito č. 4 pre teba. Zmeň správne svoj rebríček hodnôt a zmeníš aj politiku a politikov. Postav si tu na zemi kľúčové hodnoty rebríčka: Rodina. Všetky deti (aj tvoje) potrebujú otca a mamu. Bez rodiny by nebolo ľudského života. Ak sa rozpadne rodina, rozpadne sa celá spoločnosť a národ. Život. Bez života niet ničoho, ani spravodlivosti, ani boja proti korupcii. Každému človeku patrí nekonečná ľudská dôstojnosť, bez ohľadu na to, či je ešte pod srdcom matky, či zomiera, akú má rasu, farbu pleti, presvedčenie. Je proti ľudskej dôstojnosti, ak je človek zneužívaný ako prostriedok uspokojovania, zneužívaný k otrockej práci, okrádaný, ak je krivo obviňovaný bez dôkazov alebo sa mu berie jeho česť, žena či majetok.

zdroj: prezident2019.hlaszarodinu.sk