Deň otvorených ateliérov 2018

Pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia je tu opäť Deň otvorených ateliérov 2018 – deň, kedy môžu navštíviť umelcov v Bratislavskom kraji, priamo v ich ateliéroch – v sobotu 20.10.2018 od 10.00 do 21.00 h.

Hlavnou myšlienkou podujatia je sprostredkovať bližší kontakt medzi umelcami a verejnosťou – priblížiť ľuďom tvorivú atmosféru na miestach, kde vzniká umenie, mať možnosť sa navzájom zoznámiť, komunikovať, získať spätnú väzbu.
Tomuto podujatiu predchádza veľká spoločná výstava profesionálnych aj amatérskych umelcov Salón výtvarníkov, ktorá bola tento rok zahájená vernisážou 13.9.2018 v Zoya Museum Elesko Wine Park v Modre a potrvá až do 10. januára 2019. Prezentuje sa tu 78 výtvarníkov s rôznorodou tvorbou – od maľby, sochy, paličkovanej čipky cez šperky, keramiku, drevorezbu, či fotografie. Niektorí spomedzi nich, otvorili aj svoje ateliéry a pozývajú verejnosť nahliadnuť do ich tvorivého sveta počas Dňa otvorených ateliérov – ktorý sa každoročne koná tretiu októbrovú sobotu. Tento rok je to už jeho tretí ročník.
Návštevníci sa sami rozhodnú, do ktorých ateliérov zavítajú. Tento rok sa otvára pre verejnosť 30 ateliérov a dve sprievodné výstavy. V rámci Bratislavského kraja ich nájdete v mestách: Stupava, Bratislava – Devín a Vajnory, Svätý Jur, Limbach, Pezinok, Šenkvice, Viničné, Vinosady, Modra, Modra Harmónia, Častá a Budmerice.

zdroj: www.bratislavskykraj.sk